Międzynarodowy dzień reggae

Międzynarodowy Dzień Reggae, obchodzony 1 lipca każdego roku, jest światowym świętem muzyki reggae. To wydarzenie łączy w sobie siłę muzyki, mediów i technologii w ramach ogólnoświatowego świętowania reggaei i pokazania wielu wymiarów stylu życia reggae na całym świecie.

Andrea Davis, Jamajczyk, odegrał zasadniczą rolę w ustanowieniu pierwszego Międzynarodowego Dnia Reggae i jest organizatorem tego dorocznego wydarzenia od pierwszej edycji w 1994 roku.

Więcej o muzyce

Dzień reggae zainspirowany został przez przemówienie Winnie Mandeli podczas jej wizyty w Kingston w 1992 roku, w którym pochwalił on zdolność muzyki reggae do zachęcania, inspirowania i jednoczenia mieszkańców RPA w ich walce z apartheidem. Kiedy 1 lipca 1994 roku po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Reggae, ideą było zmobilizowanie jamajskich stacji radiowych do pokazania korzeni i pozytywnych efektów jamajskiej muzyki; promowanie standardów jakości w muzyce i mediach, zaprezentowanie tego, co najlepsze na Jamajce oraz pomoc Jamajczykom w walce o równość społeczną.