Powiew latynoskiego powietrza, czyli reggaeton

Ciepły, słoneczny wieczór, hiszpański język, impreza przy dźwiękach reggaeton, biodra same wprawiane są w ruch. Nawet najbardziej oporna osoba, która z tańcem jest na bakier i sądzi, że ma dwie lewe nogi nie może przejść obojętnie obok takich rytmów.
Reggaeton jako gatunek muzyczny powstał w Ameryce Południowej pod koniec lat 90. XX wieku. Wywodzi się z reggae, zawiera w sobie elementy hip-hopu i muzyki karaibskiej. Jako, ze wywodzi się z Ameryki Południowej, gdzie mieszkańcy głownie porozumiewają się w języku hiszpańskim, teksty piosenek są śpiewane głównie w tym pięknym języku. W tym gatunku muzycznym dźwięk jest równie ważny co tekst. Charakterystyczny dźwięk to regularny perkusyjny bit.

Czy muzyka reggae i ruch rastafari to jedno i to samo?

Tak jak reggae, które jest prekursorem, tak i ten rodzaj muzyki rozprzestrzenił się na całym świecie. Każdy kto był nawet w europejskiej Hiszpanii, idąc po ulicach miasta słyszał wspomniane dźwięki rozbrzmiewające z głośników aut. Dzięki takim rytmom czas łagodniej i przyjemniej płynie, korek na ulicy nie jest tak stresujący, wiec klakson jako niejednokrotnie symbol rozładowania emocji jest całkowicie zbędny. Można śmiało stwierdzić, ze dzięki takim rytmom ludzie są bardziej wyluzowani, potrafią spokojniej i wolniej żyć tak jak w przykładzie kultowego przeboju w tym stylu tj. „Despacito”, gdzie tytuł mówi sam za siebie. Coraz częściej ten nurt przenosi się do nas. Idąc na fitness przy jakich rytmach najlepiej się tańczy? Oczywiście hiszpańskich, coraz częściej właśnie w stylu reggaeton, gdzie nietrudno wymyślić ciekawa choreografie, poruszając rytmicznie bioderkami i pośladkami.
Oprócz muzyki, którą zaczerpnęliśmy z obcych kultur, powinniśmy postarać się na przykładzie kultury latynoskiej, chociaż trochę mniej stresująco żyć, doceniając każdą cenną chwilę, zapomnieć o problemach, zrelaksować się, a to wszystko przy dźwiękach „Despacito”. Może nawet chwila takiego oddechu pomoże znaleźć sposób, aby szybciej i sprawniej rozwiązać problemy.

1 thoughts on “Powiew latynoskiego powietrza, czyli reggaeton

Comments are closed.