Które miejsce warto odwiedzić na Jamajce?

Odwiedzenie Jamajki to wielka przygoda. Poza kilometrami wspaniałego wybrzeża, krystalicznie czystymi wodospadami, przepięknymi rafami koralowymi plantacjami kawy i trzciny cukrowej oraz dziedzictwem reggae, Karaiby zaskakują turystów wieloma skarbami. Odkrycie ich jest tylko kwestią czasu i pragnienia. O to 5 różnych miejsc na Jamajce, które warto odwiedzić.

Kingston – trudno jest wytłumaczyć, jaka jest stolica Jamajki, więc najlepiej jest poznać ją osobiście. Został ona założona w 1692 roku po zniszczeniu Port Royal przez trzęsienie ziemi i jest obecnie siedzibą rządu Jamajki i gospodarczą stolicą wyspy. Niemniej jednak, z turystycznego punktu widzenia jest on również bardzo interesująca ze względu na swoją szeroką ofertę kulturalną, edukacyjną i rozrywkową. Jest tu skoncentrowana największa liczba muzeów, imprez i restauracji niż w jakimkolwiek innym zakątku wyspy.

Ocho Ríos – to miasto na północy kraju jest marzeniem miłośników zakupów. Podróżnik znajdzie tu wszystko, od luksusowych centrów handlowych po tradycyjne sklepy, w których można znaleźć fascynujące pamiątki.

Montego Bay – jest to drugie co do ważności miasto Jamajki i idealne miejsce do rozpoczęcia podróży. Montego Bay to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o kilkudniowym wypoczynku na plaży i delektowaniu się mojito. Jego biało-piaszczyste plaże oferują godziny relaksu i słońca.

Negril – jamajskie miasto Negril jest synonimem zabawy i relaksu. Posiada jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Miejsce to słynie również z intensywnego życia nocnego, a rytmy reggae są na porządku dziennym w miejscowych klubach.

La costa sur de Jamaica – znane z odosobnionych plaż i pięknych, dziewiczych krajobrazów, południowe wybrzeże Jamajki jest prawdziwym skarbem. Region ten wypełniony jest malowniczymi wioskami rybackimi i wyrafinowaną architekturą, która przypomina nam o tym, jak wyglądało życie na początku jamajskich szlaków handlowych i starych gospodarstw rolnych, które zostały przekształcone w hotele.